Гей Харків

Автор: Дмитро Заєць

Від студентського міста майже нічого не лишилось. Військові з автоматами, БМП, перевірки, повістки, блокпости зробили Харків більш схожим на казарму, ніж на гуртожиток. У казармі тхне потом і часником. Тут повно гасел з матюками, монументальних закликів Гамлета, пікапів з кулеметами та ерегованої шаурми, натомість з вулиць зникли фріки. ХарківПрайд, у цілях безпеки, провели підземкою, десь поміж продавців авторучок та жебраків, де його ніхто й не помітив.

Велике, мужнє, залізобетонне місто — тотально гетеронормативне.

World Pride 2010 року пройшов в Єрусалимі, але раєм для “рожевих” (гей-) туристів у світі вважається Тель-Авів. У досліджені на замовлення Американських авіаліній, Тель-Авів був названий «Найкращим гей містом 2011». Мер міста з гордістю заявив, що

«Перемога у цьому змаганні тільки підсилює той факт, що Тель-Авів — це місто, що поважає всіх людей та дозволяє їм жити згідно своїх принципів. В нашому місті кожний може пишатися тим, хто він/вона є».

Інший працівник адміністрації підкреслив, яким нелегким був шлях до звання столиці рожевої економіки. Міжнародна туристична асоціація геїв та лесбіянок провела у Тель-Авіві велику конференцію у 2009 році. «Перевага такої конференції полягає в тому, що вона відкриває туристичним агентствам усього світу те, що Тель-Авів може запропонувати гей-населенню, і після такої конференції туризм розквітає в приймаючому місті. Так само як ми називаємо Тель-Авів білим містом, у нас також буде Тель-Авів — рожеве місто. Спеціальні пакети для гей спільноти включатимуть вечірки в нічних клубах Тель-Авіва, зустрічі з членами спільноти тощо».

Стратегія перетравлення залізобетону на маршмелоу полягає в розголошенні виняткового статусу Харкова — не лише через його дружню до гей-меншин, відкриту та демократичну політику, але й через те, як ця антигомофобна політика контрастує з явно антигейським оточенням, зокрема Росією з дискримінаційними законодавчими ініціативами.

явище, яке Роберт МакРуер назвав гомонаціоналізмом, — це емоційна спадщина війни та гомофобії.

Досвід таких міст як Тель-Авів, Бейрут, Мехіко у розгортанні рожевої економіки; так само як і боротьби з наслідками гей-туризму для навколишнього середовища (його деградації) та використання рожевої історії для розмивання інших історій дискримінації, може допомогти Харкову віднайти себе у новій реальності та запропонувати у більш ширшому контексті післявоєнної відбудови країни.

--

--

https://t.me/zeigarnikeffect

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store